۷ نکته برای مراقبت از پوست صورت

کارشناسان زیبایی برای مراقبت از پوست می‌گویند اگر می‌خواهید به شکل طبیعی صورتی شفاف و براق داشته باشید، ‌هر روز صورتتان را با آب سرد بشویید.
هر روز صبح باید تمام سطح پوست را با آب ، بدون استفاده از صابون شست. آب بهترین وسیله شست و شو و تمیز کردن پوست می باشد
آب مورد استفاده برای شست و سوی پوست نباید سخت باشد،آب سخت در ترکیب خود مقدار زیادی نمک داردکه با چربی پوست مخلوط شده ماده ای چسبنده بوجود می آورد که در آب حل نمی شود.این ماده بر روی پوست کشیده می شود و غده های پوست را می بندد و مانع تنفس پوست می شود.
دستگاه عصبی به سبب شوک ناشی از استفاده از آب سرد به رگهای خونی تغذیه کننده صورت، دستور منبسط شدن می‌دهد و به این شکل هر روز خون بیشتری وارد ناحیه صورت می‌شود. و این امر موجب شفافیت و براقی پوست صورت می شود.بهترین ماسک صورت چیست ؟بهترین ماسک مناسب صورت که به آن اسیبی هم نخواهد رساند ، آب دریا ( خالص ) است . یعنی قسمتی از اب دریا که اشغال و الودگی در ان نباشد ..
توصیه هایی مفید برای مراقبت از پوست:
- آب فراوان بنوشید. حداقل روزی ۱۰-۶ لیوان. آب سبب دفع سموم بـدن می گردد و برای سلامتی پوست بسیار مهم است.- از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید تا پوستتان دچار پیری زود رس نگردد.
- رژیم غذایی مناسب داشته باشید. روزانه مقادیر زیادی سبزیجات ومیوه های تازه بخورید. سویا برای پوست بسیار مفید می باشد.
- سیگار را ترک کنید. سیگار ویتامین C بدن را از میان می برد که این امر سبب آسیب به خاصیت ارتجاعی پوست گشته و چین وچروک در پوست نمایان می گردد.
- ورزش کنید. پوست شما نیاز به تنفس دارد. با دویدن و یا پیاده روی ساده جریان خون شما افزایش یافته و اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به پوستتان می رسد.
- استرس را به حداقل برسانید. استرس سبب اختلال درهورمونهای بدن گشته که بر پوست اثر سوء می گذارد.
- خواب کافی داشته باشید. ۶حداقل الی ۷ ساعت در شبانه روز بخوابید.
- سس مایونز یک مرطوب کنندۀ فوق العاده برای پوست صورت می باشد. از آن به صورت ماسک می توانید استفاده کنید.