۲۰ نکته مهم Spotify


    موزیک‌های شخصی در اسپاتیفای:

 

شما می‌توانید موزیک‌های مورد علاقه خود را وارد سیستم Spotify کنید و حتی آن‌ها را به لیست پخش خود اضافه نمایید. در تنظیمات Spotify در قسمت «اضافه کردن منبع» می‌توانید این کار را انجام دهید.

 

spotify1

 

    دنبال کردن دوستان:

 

شما با خرید اکانت اسپاتیفای می‌توانید موزیک‌های مورد علاقه دوستان خود و حتی موزیک‌هایی که دوستانتان در حال گوش کردن هستند را ببینید.

 

در پنجره سمت چپ، انتخاب گزینه  «دنبال کردن» در نزدیکی بالا، سپس گزینه «یافتن دوستان و بعد دنبال کردن دوستان»

 

spotify2

 

    خصوصی گوش دهید:

 

شاید تمایل نداشته باشید که دوستان شما ببینند شما در حال گوش کردن چه آهنگی هستید. حال بر روی نام خود کلیک کرده و گزینه «قسمت خصوصی» را انتخاب نمایید. این انتخاب تا زمانی که برنامه را نبندید فعال می‌ماند.

 

spotify3

 

    لیست پخشی کامل داشته باشید:

 

برای ساخت لیست پخش با همکاری دوستان شما می‌توانید پس از ایجاد یک لیست پخش، بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه «همکاری لیست پخش» را انتخاب کنید، سپس یک لینک به دوستان خود ارسال می‌کنید و آن‌ها قادر خواهند بود به این لیست، آهنگ‌های خود را اضافه کنند.

 

spotify4

 

    جستجوی حرفه‌ای:

 

برای گوش دادن به آهنگ اگر شما از اکانت پریمیوم Spotify استفاده کنید می‌توانید آهنگ‌های خود را در Android ، iOS  یا ویندوز دستگاه تلفن خود اجرا کنید.

 

spotify5

 

    انتقال به موبایل:

 

مسلما شما نمی‌خواهید برای گوش دادن به آهنگ لپ تاپ خود را به ماشین ببرید، اگر شما از اکانت پریمیوم Spotify استفاده کنید می‌توانید آهنگ‌های خود را در Android، iOS  یا ویندوز دستگاه تلفن خود اجرا کنید.

 

spotify6

 

    مشاهده متن آهنگ:

 

شما می‌توانید در نسخه ویندوز اسپاتیفای در بخش برنامه‌یاب، برنامه TuneWiki را انتخاب کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا متن شعر را همزمان با آهنگ ببینید.

 

spotify7

 

    ثبت علایق:

 

Spotify به شما اطلاعات آماری در مورد هنرمندان مورد علاقه‌تان را می‌دهد. اگر شما در Spotify ثبت نام کنید می‌توانید گزینه «Scrobble به Last.fm» را از جعبه زیر تنظیمات انتخاب کرده و جزئیات خود را وارد کنید و از آن پس این برنامه تمامی آهنگ‌هایی که شما گوش می‌کنید را پیگیری و ثبت می‌کند و به صورت جداول آماری ذخیره می‌کند.

 

spotify8

 

    لینک به بخشی از آهنگ:

 

شما می‌توانید بخشی از آهنگ مورد علاقه را جدا کنید و آن را از طریق لینک به دوستان خود بفرستید.

 

spotify9

 

    میانبر صدا:

 

برای تغییر صدا، کلید Ctrl در ویندوز (Cmd در Mac OSX) را نگه دارید و همزمان کلید بالا یا پایین صفحه کلید خود را فشار دهید. برای بی‌صدا کردن پخش، کلیدهای Shift+Ctrl+کلید جهتی پایین را فشار دهید.

 

spotify10

 

    رادیو:

 

گزینه رادیو را انتخاب کنید و بعد دکمه ایجاد یک ایستگاه جدید را انتخاب کنید و بعد از آن اسپاتیفای آهنگ‌های مشابه هنرمند انتخاب شده را از کتابخانه خود بر اساس انتخاب شما اجرا می‌کند.

 

spotify11

 

    گوش کردن کامل:

 

تعداد زیادی از آلبوم‌ها طوری طراحی شده‌اند که باید به صورت میکس و یکنواخت شنیده شوند بنابراین در ارتقاء اخیر Spotify قابلیت از بین بردن فاصله بین شیارهای زمانی را در حالتی که شما در حال گوش دادن به آهنگ هستید ایجاد کرده است. این قابلیت به صورت پیش‌فرض فعال است. برای چک کردن این مورد می‌توانید در منوی تنظیمات Spotify  تیک گزینه «فاقد خلل پخش» را مشاهده کنید.

 

spotify12

 

    گوش دادن آنلاین:

 

شما می‌توانید از وب‌سایت اسپاتیفای هم بدون نیاز به نصب برنامه در گوشی یا کامپیوتر به راحتی استفاده کنید.

 

spotify13

 

    اسپاتیفای در فایرفاکس:

 

پلاگین جستجوی اسپاتیفای به کاربر این امکان را می‌دهد تا مستقیماً از مرورگر خود موسیقی مورد نظرش را جستجو کند، بدین منظور پس از دانلود پلاگین به راحتی با کلیک راست می‌توانید جستجو در Spotify  را انتخاب و آغاز کنید.

 

spotify14

 

    لیست پخش سریع:

 

برای مثال شما آهنگ مورد نظرتان را در Spotify یافته‌اید و می‌توانید با نگه داشتن Ctrl و سپس کلیک بر روی آهنگ‌های مورد نظرتان آن‌ها را انتخاب کرده و سپس می‌توانید آن‌ها را با گزینه «Save to new playlist» به لیست مورد نظر خود اضافه کنید.

 

spotify15

 

    اسپاتیفای فقط موزیک نیست:

 

در اسپاتیفای بخش کمدی هم موجود هست که شما در آن می‌توانید به دنبال کمدی یا کمدین محبوب خود باشید و جوک‌های خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 

spotify16

 

    میزبان گروه:

 

اگر می‌خواهید کمی بیشتر تجربیات گوش دادن موسیقی داشته باشید و از افراد واقعی در این مورد نظرخواهی کنید، Spotify  برنامه Soundrop یک ابزار فوق‌العاده برای شما خواهد بود.

 

spotify18

 

    یادگیری زبان:

 

اگر به دنبال یادگیری زبان هستید اسپاتیفای ۲۴ درس در زبان‌های متفاوت مانند کره‌ای و سومالیایی را دارا می‌باشد.

 

spotify19

 

    کنسرت هنرمند مورد علاقه:

 

اسپاتیفای به کمک Songkick به شما این امکان را می‌دهد که از تاریخ و زمان اجرای کنسرت و شوهای خواننده محبوب خود با خبر شوید.

 

 

    دوستان جدید:

 

می‌توانید هدفون خود را از طریق Tastebuds.fm Spotify به اشتراک بگذارید و دوستانی که علایق مشابه با شما دارند را بیابید.

 

spotify20

 

لطفا با دادن امتیاز +۱ ( g+ ) در کنار صفحه یا در داخل برنامه از گیفت‌گیفت حمایت کنید (دقت کنید هر کاربر فقط یک بار می‌بایست امتیاز دهد و با افزایش عدد پلاس دیگر نیازی به فشردن مجدد دکمه گوگل پلاس نمی‌باشد، در صورت تکرار امتیاز وی برای گیفت‌گیفت سودمند نخواهد بود، از شما که حمایت می‌کنید سپاسگزاریم)