گیاهان شگفت انگیز برای درمان سرطان

اسم سرطان که می آید، تن و بدن خیلی ها می لرزد. تصور انسان رنجوری که با بیماری دست و پنجه نرم می کند خیلی خوشایند نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شیمی درمانی، ریزش موها، کم شدن وزن و... اما در سالهای اخیر روش های تازه ای برای درمان سرطان کشف شده است. محققان اروپایی به این نتیجه رسیده اند برخی از گیاهان تاثیر معجزه آسایی در متوقف کردن روند رو به رشد سرطان دارند. مارچوبه ، تره فرنگی و رازیانه سه گیاهی هستند که می توان از آنها به عنوان داروی ضد سرطان نام برد. اگر می خواهید درباره این گیاهان ضد سرطان بیشتر بدانید با ما همراه شوید.

رازیانه و سرطان سینه

ابتلا به سرطان سینه کابوس بسیاری از زنان است. خیلی ها نگرانند که به این بیماری دچار شوند. اگر شما هم جزء این افراد هستید اصلا نگران نباشید. تحقیقات در سال های اخیر نشان داده است که خوردن رازیانه می تواند تا حد زیادی از ابتلاء به این بیماری جلوگیری کند. رازیانه گیاهی پاییزی است اما در سایر فصول سال نیز می توان آن را به صورت چای مصرف کرد.

این گیاه سرشار از ویتامین ث ، کلسیم ، پتاسیم و فیبر است و روی استخوان ها نیز اثری مثبت دارد. اما مهمترین تاثیر رازیانه افزایش شیر مادران و همچنین جلوگیری از ابتلاء به سرطان سینه دارد. این گیاه دارای مقادیری استروژن است طبیعی است و به همین دلیل برای جلوگیری از ابتلاء به سرطان سینه و همچنین جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی نیز بسیار مفید است. البته توجه داشته باشید که خوردن این گیاه در زمان بارداری منع شده و در صورتی که دچار مشکل غلظت خون هستید بهتر است که از مصرف این گیاه پرهیز کنید.

مارچوبه درمانی در سرطان

مارچوبه مهمترین گیاه در درمان سرطان های مختلف است. مجله اخبار سرطان در ماه دسامبر سال 1979 میلادی مقاله ای درباره اثرات مفید مارچوبه برای درمان سرطان به چاپ رساند. پس از آن بود که موسسات زیادی در سطح دنیا به سمت تحقیقات در مورد اثرات مارچوبه بر روی سرطان رفتند. برخی معتقدند که این گیاه اثر معجزه آسایی بر توقف رشد سلول های سرطانی در بدن بیماران دارد.

هر چند این نظرات هیچ گاه تاکنون کاملا به اثبات نرسیده است اما تحقیقات جدید نشان می دهد که این گیاه در درمان و کاهش فعالیت سلولهای سرطانی غدد لنفاوی ، مثانه ، پوست و ریه موثر است. مطالعات دانشمندان انگلیسی نشان داده است استفاده از این گیاه به بیماران سرطانی کمک زیادی کرده است و به همین دلیل در اروپا مارچوبه مهم ترین راه حل درمان سرطان است.

سرطان پروستات و کنگر فرنگی

شاید شما اطلاع نباشید که این ماده غذایی تا چه اندازه در پیش گیری از سرطان موثر است اما مردم منطقه مدیترانه به خوبی به این موضوع واقف هستند. نزدیک به 3000 سال است که مردمان این نواحی از کنگر فرنگی در غذاهای خود استفاده می کنند و از قدیم اعتقاد داشتند که این گیاه در درمان بیماری های مختلف موثر است.

به تازگی محققان به تاثیرات بسیار مثبت این گیاه پی بردند و چیزی در حدود 200 مقاله در مورد این گیاه در قاره اروپا چاپ شده است. محققان در دانشگاه جورج آگوست آلمان به این نتیجه رسیده اند که این گیاه در درمان سرطان پروستات مفید است. این گیاه بر ترشح هورمون استروژن در بدن تاثیر می گذارد و باعث می شود فرد دچار سرطان پروستات نشود، علاوه بر این کنگر تاثیر زیادی در جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی ، خصوصا سرطان پروستات دارد.