گل کلم، دسته‌گل سفید خوردنی

گل کلم، سبزي هم خانواده کلم برگ و کلم بروکلي و بومي کشور مديترانه است که درحال حاضر در بيشتر مناطق گرمسيري جهان رشد مي کند. فقط قسمت سرِ گل کلم مصرف خوراکي دارد و ساقه و برگ هاي آن قابل استفاده نيست.
انتخاب: در انتخاب گل کلم بايد به تميزي، سفيدي و به هم پيوستگي گل هاي آن دقت کنيد. از خريد گل کلم هاي سياه شده يا داراي لکه هاي سياه رنگ خودداري کنيد.
نگهداري: گل کلم درسته و نپخته را در کيسه پلاستيکي قرار داده و در يخچال نگهداري کنيد. گل کلم نپخته و گل شده را مي توانيد حداکثر به مدت يک تا دو روز و گل کلم پخته شده را حداکثر به مدت دو تا سه روز در يخچال نگهداري کنيد. نگهداري گل کلم پخته شده، بيش از مدت مذکور، باعث ايجاد بوي نامطبوع در آن مي شود.
آماده سازي: گل کلم را گُل کرده و در ظرفي حاوي محلول ضدعفوني کننده سبزي بريزيد تا ميکروب هاي پنهان شده در گل‌هاي آن از بين بروند. اين فرآيند، به سفيدشدن گل کلم نيز کمک خواهد کرد. براي بلانچ کردنِ گل کلم، پس از آماده سازي، آن را به مدت چهار دقيقه، در قابلمه اي حاوي آبِ جوش و نمک، روي حرارت ملايم قرار دهيد، سپس گل کلم را آبکش کرده و در ظرفي حاوي آب و يخ بريزيد و مجدداً آبکش کنيد.
معجزه: حفظ سلامت قلب، تقويت کننده سيستم ايمني بدن، کاهش کلسترول، پيشگيري از سرطان، کاهش خطر سکته، ضدالتهاب، تقويت کننده حافظه، ضد پيري، رفع اختلالات کليه و کاهش دهنده وزن.
کاربرد: گل کلم را مي توانيد به صورت گل شده، کامل، خام يا پخته شده به روش آب پز يا بخارپز سرو کنيد. گل کلم به سرعت مي پزد، طوري که براي بخارپزکردنِ آن، فقط سه دقيقه زمان کافي است؛ بنابراين آن را براي مدت طولاني نپزيد، زيرا حال و طعم خود را از دست داده و بوي نامطبوعي در آن ايجاد مي شود. مي توانيد گل کلم را مزه دار کرده و در تابه اي حاوي کره تفت دهيد، همچنين از گل کلم به همراه سبزيجات و صيفي جات ديگر، براي تهيه ترشي و شور استفاده مي شود.