نیازهای اصلی یک تدوین موسیقی

آموزش ميکس و مسترينگ براي افرادي که قصد ورود به هنر موسيقي و اديت صدا را دارند جز نيازهاي اوليه است وبعد از شناخت تجهيزات اولين چيزي که يک تدوين گرو اديتور صدا و موسيقي انجام مي دهد کيفيت گذاري بر روي صدا و آهنگ مي باشد بنابراين آموزش ميکس و مسترينگ براي اين افراد گام اول است به همين منظور بايد دنبال مکان هايي باشند که اين آموزش را به شکل خوب و حرفه اي به شما آموزش دهند. در ابتدا بايد بدانيد قيمت ميکس و مسترينگ زياد است و جهت آموزش ميکس و مستر بايد آموزش هاي اوليه را زير نظر استادان خبره ببيند و ترفندهاي موثر که باعث کيفيت بالاي کارهاي آن ها شده را از آن ها جويا شود ميکس و مسترينگ به شکل مبتدي ابتدا در توازن صدا ها و موسيقي و کلمات مي باشد که از طريق شنيدن زياد پديدار مي شود يعني ابتدا بايد شما شنونده خوبي باشيد و بعد نوبت به مرحله فني شده و تفکيک صدا ها، موسيقي مي رسد.
به وسيله ميکس فرد مي تواند با ترکيب چند صدا ويا کم و زياد کردن قسمت هايي از چندين کانال و آيتم شنيداري صداي يک دست و بهتري را از شنيداري درست کند و اين هم حس و ذوق هنري مي طلبد و هم يک کار فني و مهندسي است که تقريبا ترکيب هنر و فني مهندسي بايکديگر مي باشند. ولي مسترينگ تقريبا کار انتهايي و به اصطلاح خروجي آخر جهت کار شنيداري مي باشد که بايد تمام اشکلات شنوايي که ممکن است داشته باشد را رفع کند مثلا يک قسمت داراي تم و صدايي است که بعد از توليد وقتي در هندزفري قرار مي گيرد به شکل نابهنجاري گوش شنوده را اذيت مي کند و از کيفيت موسيقي مي کاهد که يک مسترينگ کار بايد متوجه اين موضوع شده و تمام اشکالات را رفع کند.
گوش دادن، شنيدن و دقت بر روي صداهاي مختلف باعث مي شود گوش خود را در مورد نواهاي مختلف آشنا کنيد زيرا براي يک مسترينگ کار حرفه اي شنيدن و تمايز قرار دادن بين صداها بسيار مهم است. آموزش ميکس و مسترينگ به شکل فني مي باشد و در مورد روش هاي مختلف تفکيک و از بين بردن نويز ها و صداها و کم و زياد کردن  فرکانس ها و... مي باشد که افراد به شکل عادي نمي توانند به آن ها دسترسي داشته باشند و بايد تحت اساتيد حرفه اي آموزش ببينند. البته پيکيج هاي مفيدي نيز براي آموزش ميکس و مسترينگ وجود دارد که براي افرادي که قصد يادگيري دارند مي تواند مفيد واقع گردد.کساني که اين آموزش را مي بينند مي توانند از آن به عنوان شغل حرفه اي خود در آينده بهره ببرند.