مرکبات بخورید تا سرطان نگیرید

کارشناس تغذيه مرکز بهداشت استان يزد گفت: نتايج برخي مطالعات نشان داده است که مصرف هويج، گوجه‏‏ فرنگي و مرکبات در برنامه غذايي روزانه موجب کاهش خطر سرطان کولون مي‌شود.

مهديه سادات حاجي ميرزاده با اشاره به نتايج برخي از مطالعات انجام شده در ارتباط با تغذيه و سرطان، تصريح کرد: نتايج بررسي‌هاي مختلف نشان داده است که مصرف خانواده کلم و گل کلم موجب تخريب مواد سرطان‌‏‏زا مي‌شود.همچنين پياز و سير، خطر سرطان معده را کاهش مي‌دهد و انار نيز از سرطان پروستات پيشگيري مي‌کند.

وي خاطرنشان کرد: مصرف پياز، چاي سبز، انگور و مرکبات به توقف تغييرات بدخيم در سلول‌ها منجر مي‌شود.

اين کارشناس تغذيه بيان کرد: بررسي‎‎ها، تاثير منابع غذايي حاوي اسيدفوليک مانند سبزي‌هاي برگ سبز در کاهش خطر سرطان کولون و سينه و منابع غذايي ويتامين E مانند روغن جوانه گندم و آفتابگردان، کاهش خطر سرطان پروستات را نشان داده است. غذاهاي دريايي به علت داشتن اسيدهاي چرب امگا ?، سلنيوم، روي و ويتامين E در پيشگيري از بروز بسياري سرطان‌ها به خصوص سرطان پستان و روده نقش مهمي دارند.

وي اظهار کرد: نتايج برخي مطالعات انجام شده نشان داده است که برخي از مواد غذايي مانند انواع توت‌ها اعم از توت فرنگي و شاه توت به دليل دارا بودن پلي‏‏‌فنل‌ها و مصرف ماهي‌هاي چرب مانند سالمون، ساردين و قزل آلا که حاوي منابع غذايي حاوي امگا ? هستند و نيز انگور، پياز، سير، کلم بروکلي و سيب به دليل دارا بودن فلاونوئيد، پرتقال و گوجه فرنگي به عنوان منبع ويتامين c و آناناس به دليل آنزيم Bromelain، خاصيت ضدالتهابي دارند.

حاجي ميرزاده اضافه کرد: مصرف ميوه‌ها و سبزي‌هايي که خاصيت ضدالتهابي دارند، به منظور پيشگيري از بيماري‌هاي مزمن مرتبط با تغذيه از جمله سرطان توصيه مي‌شوند.