راهنمای انتخاب رنگ برای دکوراسیون پاییزی

فصل پاییز فرا رسیده است و احتمالا خیلی‌ها دوست دارند نشانه‌های رنگی این فصل را وارد فضای داخلی زندگی خود کنند. روزهای خنک پاییز زمان بسیار خوبی برای اضافه کردن رنگ‌های جدید به خانه و دکوراسیون پاییزی هستند.

رنگ‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید
در این مطلب نمونه‌هایی از اتاق‌هایی را به شما نشان می‌دهیم که در آن از رنگ‌های مختلف، از رنگ‌های خنثی سرد و گرم گرفته تا رنگ‌های اشباع‌شده، در طراحی پاییزی فضا استفاده شده است.

اگر به رنگ‌های خنثی و گرم علاقه دارید: رنگ قهوه ای مایل به قرمز را امتحان کنید
با استفاده از رنگ خنثی می‌توانید فضایی دنج و راحت را در اتاق خود فراهم کنید. مقادیر اندکی از این رنگ می‌تواند به هر چیزی در اتاق، از تخته پشتی تخت‌خواب و دیوار گرفته تا سقف، گرما اضافه کند.
راهنمای رنگ: خانه ای گرم و دلچسب مثل قهوه با رنگ قهوه ای

اگر به رنگ‌های خنثی و ملایم علاقه دارید: رنگ سفید روشن را امتحان کنید
از این طراحی اسکاندیناویایی الهام بگیرید: ترکیب روزهای کوتاه و دمای پایین پاییز با لایه‌ای از رنگ سفید شاداب. اضافه کردن رنگ سفید به دیوارها یا سقف نور موجود در فضا را منعکس می‌کند، و اتاق شما از آخرین تابش‌های خورشید تنبل پاییز بهره‌مند می‌شود.
راهنمای رنگ: الهام از طبیعت در به کارگیری رنگ سفید

اگر به رنگ‌های خنثی و گرم علاقه دارید: رنگ ارغوانی روشن را امتحان کنید
این رنگ ارغوانی روشن جلوه‌ای عاشقانه به یک اتاق نشیمن یا اتاق خواب در یک عصر پاییزی اضافه می‌کند. همانظور که در عکس بالا می‌بینید سایه‌های خنثی و گرم این رنگ با رنگ‌های ارغوانی تیره‌تر، رنگ‌مایه‌های چوبی طبیعی، و رنگ‌های سفید هماهنگی بسیار خوبی پیدا می‌کند.
راهنمای رنگ: ارغوانی، رنگی برای ثروتمندان!

اگر به رنگ‌های خنثی و سرد علاقه دارید: رنگ خاکستری آلومینیومی را امتحان کنید
این سایه جذاب و گرم رنگ خاکستری جزء رنگ‌های پیشنهادی پانتون برای فصل پاییز است. این رنگ را در کنار رنگ قرمز، زرد، و سایه‌های خاکستری به کار ببرید تا تاثیر فوق‌العاده آن را ببینید.
راهنمای رنگ: خانه ای آرام از ترکیب خاکستری با دیگر رنگ ها

اگر به رنگ‌های روشن شاد علاقه دارید: رنگ زرد را امتحان کنید
این رنگ نسخه ملایم‌تر و لطیف‌تر زرد آفتابی است که در تابستان بیش از پیش به کار می‌رود. این نوع رنگ زرد که به سبز متمایل است در فهرست رنگ‌های پاییزی پانتون قرار دارد و به آشپزخانه، اتاق غذاخوری، و اتاق نشیمن جلوه‌ای سرزنده و شاداب اضافه می‌کند.
راهنمای رنگ: جادوی رنگ ها برای داشتن خانه آفتابی

اگر به رنگ‌های روشن شاد علاقه دارید: بنفش درخشان را امتحان کنید
رنگ سال پانتون یعنی بنفش درخشان وقتی با سایه‌های ارغوانی تیره، قهوه‌ای روشن، و یا آبی تیره ترکیب می‌شود جلوه‌ای پاییزی به خود می‌گیرد.
راهنمای رنگ: بنفش، رنگی پر قدرت در دکوراسیون

اگر به رنگ‌های برجسته و اشباع‌شده علاقه دارید: رنگ قرمز تیره را امتحان کنید
این رنگ قرمز تیره حضور قدرتمندی در فضا دارد و بسیار مناسب فضاهایی چون اتاق غذاخوری یا راهروی ورودی است. می‌توانید کل یک اتاق را با استفاده از کاغذدیواری‌ها یا رنگ‌ها به این رنگ درآورید. اگر می‌خواهید محافظه‌کارانه‌تر رفتار کنید از این رنگ در کوسن‌ها با طرح‌های گل‌دار استفاده کنید.
راهنمای رنگ: ستاره سینما بودن را بر روی فرش قرمز تجربه کنید!

اگر به رنگ‌های برجسته و اشباع‌شده علاقه دارید: رنگ قرمز شفقی را امتحان کنید
این رنگ در مرز باریک بین رنگ‌های نارنجی و رنگ قرمز قرار دارد و یادآور برگ درخت افرای پاییزی است. این رنگ را با رنگ‌های زرد، قرمز تیره، یا قهوه‌ای متمایل به خاکستری ترکیب کنید تا جلوه پاییزی آن بیش‌تر شود.

اگر به رنگ‌های تیره و گرفته علاقه دارید: رنگ سبز سروی را امتحان کنید
در پاییز برگ‌ها از درختان جدا می‌شوند، دیوارها را به رنگ سبز درآورید تا این خلا در فضای بیرون در درون خانه شما جبران شود. پانتون پیشنهاد می‌کند که رنگ سبز سروی را با سایه‌های رنگ بنفش درخشان ترکیب کنید. هم‌چنین این رنگ هماهنگی خوبی با رنگ‌های خاکی مانند قهوه‌ای و خاکستری دارد.
اگر به رنگ‌های تیره و گرفته علاقه دارید: رنگ آبی مایل به ارغوانی را امتحان کنید
اگر به رنگ آبی تابستانی علاقه دارید، آبی مایل به ارغوانی می‌تواند جایگزین پاییزی خوبی برای این رنگ باشد. این رنگ کمی تیره‌تر از آبی آسمانی است و به دیوارهای خانه جلوه‌ای پاییزی اضافه می‌کند. دیوارهایی که دارای رنگ‌های تیره هستند را با رنگ‌مایه‌های چوبی و وسایل تزئینی سفید رنگ متعادل کنید.