ثبت ازدواج‌های یک ساعته با 50 هزار تومان!

شايد باورتان نشود ! اما در همين کشور خودمان مي‌شود با مراجعه به يک سايت به عنوان متقاضي «ازدواج يک ساعته» ثبت نام کرد، عجيب‌تر اينکه وقتي به سايت مراجعه مي‌کنيد با عباراتي در خوداظهاري برخي از زناني که پيشتر ثبت‌نام کرده‌اند مواجه مي‌شويد، مانند: خانم 39 ساله، عالي، رنگ پوست سفيد، سالم، با تناسب اندام عالي و جذاب، با قد... و وزن...

در اين ميان اظهارات زني 24 ساله نيز جالب است که تنها مايل به ازدواج يک ساعته با مردان 50 سال به بالاست و مي‌گويد که تحصيل کرده و متشخص است.

به گزارش ايسنا،‌ تنها کافي است که کلمه «صيغه» را در يکي از موتورهاي جستجوگر سرچ کنيد و بعد از ثانيه اي با حجم زيادي از مطالب روبرو مي شويد، براي باز کردن برخي از اين سايت ها بايد زحمت «ران» کردن فيلترشکن را به خود داد.اما عمد سايت ها بدون استفاده از نرم افزارهاي تسهيل کننده نيز باز مي شوند و جالب است که عمده آنها شما را به استفاده از اينگونه ازدواج ها تشويق مي‌کنند،‌ ازدواج هاي مقطعي و حتي يک ساعته! روابطي آنقدر کوتاه و برپايه پول؛ که به سختي مي‌توان نام ازدواج بر آن نهاد.

به سراغ يکي از اين سايت‌هاي ترويج دهنده پديده صيغه و متعه مي رويم؛ نماي سايت که با قرار دادن اسامي خداوند رنگ و بوي عرفاني به خود گرفته، در وهله اول سبب مي شود که شما اين سايت را نسبت به ساير سايت ها تافته جدا بافته بدانيد، اما بررسي کلي سايت نظرتان را تغيير خواهد داد.

اين سايت از سالروز مبعث پيامبر تاکنون بيش از 100 بار مورد حمله بزرگ DDOS قرار گرفته است اما همچنان به فعاليت خود ادامه مي‌دهند و تنها با قطع و وصل‌ شدن‌هاي مداوم موجب به زحمت افتادن طرفدارانش شده است.

گردانندگان اين سايت قطع و وصل‌شدن را نشانه مظلوميت خود مي‌دانند و معتقدند اين قطع و وصل شدن‌ها نشانه حقانيت فعاليت محسوب شده و براي آن چيزي که خودشان «کوري چشم کافران» نام نهادند، با تلاش‌هاي شبانه‌روزي تيم فني، حملات احتمالي آتي نيز خنثي مي‌شود.

دامنه اين سايت CF است که هر روز زحمت فيلترشدنش برعهده يک سازماني مي افتد اما دست اندرکاران سايت تنها با اضافه کردن يک عدد به آدرس‌ سايت، اين امکان را به طرفدارانشان مي دهند تا بدون استفاده از هرگونه فيلترشکن به محتواي سايت دسترسي پيدا کنند.

با اينکه بنابر گفته گردانندگان اين سايت، محتواي اين صفحه منطبق با قوانين جمهوري اسلامي ايران است، اما در بخشي از اين سايت آمده است که اين سايت «فقط فتواي کتبي مراجع عظام تقليد جهان تشيع (مجوز شرعي) را کسب و هيچ‌گونه مجوزي از هيچ نهاد قانوني جز قانون اساسي، قانون مدني و قانون حمايت از خانواده ندارد، لذا فعاليت اين سايت به استناد ماده 21 قانون حمايت از خانواده، ماده 223 قانون مجازات اسلامي و براساس ماده 1071 و 1075 قانون مدني ايران است.»

اين سايت در دو بخش ازدواج موقت يک ماهه و ازدواج موقت ساعتي به فعاليت خود ادامه مي‌دهد که افراد تنها با ارائه پيامک شامل شماره فيش واريزي و ساعت آن به جمع متقاضيان وارد مي‌شوند.

مديريت سايت را براساس آن چيزي که خودشان درج کرده‌اند، فردي به نام «ف.ش» که از قضا کارشناس حقوق قضايي نيز هست، برعهده دارد، حق معارفه در اين سايت بين 50 تا 200 هزار تومان است و براساس آن چيزي که قيد شده، اين پول جهت تنظيم ملاقات و در ابتدا اخذ مي‌شود و اين هزينه‌ها تنها براي افزايش ضريب امنيت سايت مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

مسئول پيگيري و ارتباط با علاقه‌مندان را زني متاهل و حدودا 50 ساله برعهده دارد که تنها در ساعت کاري مشخصي اقدام به پاسخگويي و ثبت‌نام از متقاضيان مي‌کند، به صدايش که نمي خورد زني 50 ساله باشه و بيشتر به نظر مي رسد دختري 20ساله پاسخگوي ما است، به عنوان يک متقاضي و نه يک خبرنگار با او تماس گرفتيم و اين زن در وهله اول با سوالي ما را شرمنده کرد:«شما متقاضي ازدواج يک ساعته هستيد يا يک ماهه؟» و هنگامي که سردر گمي ما را فهميد گفت که برحسب تجربه اش پيشنهاد مي کند تا در مرحله اول ازدواج يک ساعته و در صورت تمايل يک ماهه را تجربه کنيم»

او مي گويد مدل ثبت نام براي زنان و مردان در سايت موجود است و بايد طبق مدل ارائه شده ثبت نام کنيم، او در مورد تامين مسکن سوال مي پرسد و هنگامي که متوجه مي شود مسکني براي ازدواج هاي يکساعته موجود نيست مي گويد نگران نباشيد مي توانيد از مسکن سايت استفاده کنيد و هنگامي که در مورد مسکن سايت از او مي پرسم مي گويد که بنده مسئول ثبت نام و پاسخگويي به سوالات هستم و در مورد مسکن و آزمايشاتي که بايد انجام دهيد واحد هماهنگي با شما تماس خواهد گرفت!

از او در مورد قانوني بودن و مجوزهاي اين سايت مي پرسم و او که به نظر از سئوال هاي به قول خودش غيرمعمول من خسته شده بود مي گويد ما در حال حاضر مجوز قانوني نداريم اما ما برابر شرع فعاليت مي کنيم.

خانم«ي» در مورد استقبال از اين سايت نيز در حالي که به وضوح مي شد متوجه لبخندش شوي از استقبال چشم گير آقايان سخن مي گويد و با اشاره به عدم استقبال زنان مي گويد که زنان به دليل مشکلات عرفي و سليقه اي کمتر به اينگونه ارتباطات رغبت نشان مي دهند اما مردها راحت تر هستند.

او در مورد چرايي واريز هزينه اوليه براي تعيين قرار که از 50 تا 200هزار تومان است مي گويد که اين هزينه ها با توجه به شئونات زنان در نظر گرفته مي شود و در اصل فيلتري براي کاهش آمار افراد مزاحم است تا افرادي که واقعا خواهان هستند به مراحل بعدي وارد شوند.

او در حالي تعيين مهريه را فيلتر مزاحمان مي داند که تعيين ميزان مهريه بانوان با توجه به سن، زيبايي، تحصيلات و... و با لحاظ نمودن نظر کارشناس سايت! انجام مي‌گيرد و زنان متقاضي اين ثبت‌نام نيز حتما بايد مطلقه يا بيوه بوده و با ارسال تصوير شناسنامه خودشان صداقت خود را نشان دهند.دختران دوشيزه در اين سايت پذيرش نمي‌شوند و ارائه خدمات به بانوان تمامي اديان انجام مي‌گيرد اما در مورد آقايان نيز شرايط ويژه‌اي مدنظر است، چراکه متاهلين مجاز به ثبت‌نام در اين سايت نيستند مگر با ارائه دليل موجه و همچنين آقايان براي ثبت‌نام ماهانه بايد از موقعيت اجتماعي و تمکن مالي خوبي برخوردار باشند.

با اينکه شماره کارت اختصاص داده شده به متقاضيان در داخل کشور و متعلق به يکي از بانک‌هاي دولتي است اما پيگيري‌هاي خبرنگار ما در اين رابطه نتيجه‌اي نداشت و با اينکه در خلال پيگيري‌هاي ما از مسوولان پليس آدرس اين سايت براي بيست‌ونهمين بار نيز فيلتر شد اما پليس اعلام کرد تاکنون پرونده شکايتي از اين سايت واصل نشده است!

به گزارش ايسنا، با اينکه پليس همواره نسبت به فعاليت سايت هاي همسريابي و اين گونه سايت ها هشدار داده است اما بنظر مي رسد جذابيت حضور در اين سايت ها و استفاده از محتواي آنها آنقدر زياد است که نه تنها مسايل مالي بلکه مسايل غير اخلاقي احتمالي نيز راه را براي علاقمندانش ناهموار نمي‌کند و جاي سوال است چرا اين سايت شاکي حقيقي يا حقوقي نداشته و چرا گامي براي برخورد با اينگونه سايت‌ها با وجود ارائه شماره حساب متعلق به يک بانک دولتي، برداشته نميشود؟