انار گنجینه ای از آنتی اکسیدان ها

تأثیر آنتی اکسیدانی انار از سیستم عصبی ما در برابر آسیب‌های پیری حفاظت کرده و به این ترتیب از ابتلا به بیماری آلزایمر نیز پیشگیری می‌کند.
یاقوت‌های بی‌نظیر هستی برای قلب مفیدند، معده درد را خوب می‌کنند، پیری را به تأخیر می‌اندازند و سرطان را از جان شما دور می‌کنند.
به این دانه‌های سرخ با آن قلب سفیدشان نگاه کنید؟ زیبایی و نظم بی‌نظیرشان هوش از سر آدم می‌برد و چه هنری بالاتر از این! یاقوت‌های سرخی که به قول آقای رحماندوست «دسته به دسته با نظم و ترتیب یک جا نشسته‌اند.

*انار برای مقابله با سرطان
انار سرشار از آنتی اکسیدان‌های بسیار قوی است که برای مقابله با سرطان فوق‌العاده عمل می‌کنند؛ از این گذشته این میوه‌ خوش آب و رنگ می‌تواند جلوی پیشرفت سرطان را نیز بگیرد؛ واقعیت این است که انار خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد و جلوی تکثیر سلول‌های سرطانی را می‌گیرد؛ برای همین از پیشرفت سریع آن جلوگیری می‌کند.
این میوه‌ بهشتی به خصوص برای مقابله با سرطان پروستات مؤثر است و جلوی سرطان سینه و کولون را نیز می‌گیرد؛ به خاطر اینکه هورمون‌های استروژن را تنظیم می‌کند و همچنین سرشار از ایزوفلاون‌هاست که به کاهش سلول‌های سرطانی کمک زیادی می‌کند؛ اگر برای صبحانه یک لیوان آب انار میل کنید خدمت بزرگی به سلامتی خود می‌کنید.

*خداحافظ آلزایمر
مصرف منظم انار باعث جلوگیری از آسیب‌های عصبی می‌شود؛ هنوز مطالعات جامع و دقیقی در این رابطه انجام نشده است اما به نظر می‌رسد که تأثیر آنتی اکسیدانی انار از سیستم عصبی ما در برابر آسیب‌های پیری حفاظت کرده و به این ترتیب از ابتلا به بیماری آلزایمر نیز پیشگیری می‌کند؛ حالا که فصل انار است توصیه می‌کنیم هر روز از این میوه‌ خوشمزه مصرف کنید.

*یک لیوان آب انار میزان کلسترول خون را پایین می‌آورد
انار همیار سلامت قلب و عروق شماست؛ به این ترتیب که میزان کلسترول بد خون و فشار خون بالا را کاهش می‌دهد و باعث بهبود جریان خون می‌شود؛ این خواص انار ناشی از وجود فلاوونوئیدهای آن است که آنتی‌اکسیدان‌های بسیار قوی محسوب می‌شوند؛ برای کاهش کلسترول خون‌تان روزانه یک لیوان آب انار میل کنید؛ البته مصرف دانه‌های انار نیز به همین میزان مؤثر است.
انار میل جنسی را بالا می‌برد و حتی روی مشکلات زود انزالی هم تأثیر می‌گذارد؛ اگر دنبال دلیل آن می‌گردید باید بگوییم که انار جریان خون را افزایش می‌دهد و برای همین نعوظ بهتری ایجاد می‌کند؛ همچنین تأثیر آن روی تنظیم استروژن نیز می‌تواند باعث افزایش میل جنسی شود؛ البته باید بگوییم این میوه داروی مشکلات جنسی نیست.

*ضد سرفه‌ طبیعی
انار حاوی میزان زیادی ویتامین B6 است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند؛ به این خاصیت انار خواص ضد التهابی فلاوونوئیدها و خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی‌اش را نیز اضافه کنید؛ برای همین انار برای سرفه‌هایی که همچنان ادامه دارند عالی است؛ هر روز 2 مرتبه با آب انار قرقره کنید؛ این میوه حتی برای لثه هم مفید است.

*انار برای مقابله با مشکلات گوارشی
از قدیم‌الایام از انار برای مقابله با مشکلات گوارشی استفاده می‌کردند؛ فلاوونوئیدها و فیبرهای موجود در این میوه و به خصوص خواص ضد باکتریایی، ضد ویروسی و ضد التهابی آن برای سیستم گوارش بدن بسیار مفید است؛ اگر از مشکلاتی مانند نفخ، اسهال و سنگینی معده رنج می‌برید و به راحتی نمی‌توانید غذاها را هضم کنید به سراغ انار بروید.

*انار و پوستی زیبا و شفاف
انار تأثیر زیادی روی باز شدن رنگ و روی شما دارد؛ قدر آنتی اکسیدانی بالای این میوه پیری را از پوست شما دور می‌کند؛ امروزه از خواص این میوه در تهیه‌ محصولات آرایشی نیز بیشتر استفاده می‌شود؛ به عقیده‌ متخصصان، انار روی فیبرهای پوست تأثیر می‌گذارد و خاصیت ارتجاعی آنها را بالا می‌برد؛ البته توجه داشته باشید 80 درصد تأثیر مثبت این میوه روی پوست از طریق مصرف آن حاصل می‌شود نه از راه استفاده‌ خارجی؛ پس حالا که فصل انار است تا جایی که می‌توانید انار میل کنید.
توصیه می‌کنیم برای کم رنگ کردن لکه‌های قهوه‌ای روی پوست آب انار را با کمی روغن زیتون مخلوط کرده و روی پوست بمالید.

*گنجینه‌ آنتی‌اکسیدان‌ها
انار سرکرده‌ میوه‌های حاوی آنتی اکسیدان است؛ حتماً می‌دانید که تمام میوه‌های قرمز رنگ حاوی آنتی اکسیدان هستند و همان‌طور که گفتیم انار در رأس همه‌ این میوه‌ها قرار دارد؛ آنتی‌اکسیدان‌های این میوه حتی بیشتر از چای سفید است؛ این میزان آنتی‌اکسیدان بالا این شایستگی را به انار می‌دهد که جایگاه ثابتی در سبد میوه‌تان داشته باشد.
حالا که فصل انار است هر روز باک آنتی‌اکسیدانتان را با این میوه پر کنید؛ انار همچنین سرشار از ویتامین‌های B5، B6، ویتامین C و مس است.

*انار را با استاتین مصرف نکنید
طبیعی بودن انار دلیل نمی‌شود که بی‌حساب و کتاب مصرف شود؛ اگر شما هم اکنون در حال مصرف داروهای استاتین هستید قبل از مصرف منظم انار حتماً با پزشک خود مشورت کنید؛ استاتین دارویی است که برای کنترل کلسترول بالا مصرف می‌شود؛ در واقع انار می‌تواند خواص داروهای استاتین را بالا ببرد و برای همین باعث ایجاد مسمومیت شود.
حواستان به مصرف آب انار باشد؛ معمولاً آب‌ میوه‌ها همیشه شیرین‌تر هستند؛ برای همین توصیه می‌کنیم آب انارهای بدون قند و بدون مواد نگه‌دارنده استفاده کنید.