۵ تکنیک عالی برای سوزاندن کالری

آيا دوست داريد در زماني کمتر، به بهترين نتيجه دست يابيد؟ با ترکيب تمرينات کارديو و بدنسازي در يک جلسه‌ي تمريني بهترين نتيجه را به دست خواهيد آورد و تا سه برابر چربي بيشتري نسبت به انجام تمرينات کارديو به تنهايي مي‌سوزانيد!
شما براي سوزاندن سريعتر کالري ناچاريد بدنتان را به چالش بکشيد. ما در اينجا ? تکنيک را بيان کرده‌ايم که به شما کمک مي‌کند سريع به تناسب اندام مورد نظرتان دست پيدا کنيد.

? – تمرينات مقاومتي
هرچه حجم عضلاتتان بيشتر باشد، چربي بيشتري مي‌سوزانيد. عضله‌سازي، بهترين راه براي سوزاندن بيشتر کالري و چربي و تسريع سوخت وساز بدن است. تمرينات معمول کارديو هم سوخت و ساز را بالا مي برد، اما تاثيرش مختصر است.
استفاده از وزنه در تمريناتتان، ظاهر جوانتر، کشيده‌تر و خوش فرم تري به شما مي‌دهد. با يک ست تمرين بوسيله‌ي دمبل‌هاي ?.?، ?.? و ? کيلويي شروع کنيد. وقتي که قوي‌تر شديد، با وزنه‌هاي سنگين تر، به حداکثر رسانيدن نتايج ادامه دهيد.

? – تمرينات بالاتنه، پايين‌تنه‌ي همزمان
تمرينات بدنسازي بالاتنه را با يکي از حرکات پايين تنه جفت کنيد تا در زمان صرفه جويي کرده اما کالري بيشتري بسوزانيد. ربکا استورکي يکي از مربيان برجسته مي‌گويد: حرکت corkscrew که عکسش را در زير مي‌بينيد، مثال خوبي است : اين حرکت قدرتي، رانها را سفت مي‌کند، عضلات مرکزي، قفسه‌ي سينه، بازوها و پشتتان را نيز تقويت مي‌کند.

? – عضلاتتان را درگير کنيد
براي اينکه از يکنواختي جلوگيري کنيد و بصورت مداوم نتيجه بگيريد، بين تمرينات و وزنه‌هاي سبک، متوسط و سنگين جابجا شويد. تمرينات سنگين، بر حجم عضلات مي‌افزايد که حتي وقتي تمرين نمي‌کنيد عضله سوزي مي‌کند.

اين راهي براي ايجاد « درگيري عضله » است که با شوک دادن به بدنتان، نتايج بهتر و سريعتري را سبب مي‌شود. شما ناچار نيستيد که براي تمرين شديد به سراغ حرکات سنگين برويد، حتي يک حرکت سبک مثل تمرين عضلات دست با دمبل، در حين حرکت دادن پاهايتان هم جواب خواهد داد!
اضافه کردن عنصر تعادل به تمريناتتان، مي‌تواند در کالري سوزي سريعتر به شما کمک کند، چرا که عضلات شما ناچار مي‌شوند سخت‌تر از وقتي شما بصورت ثابت ايستاده‌ايد کار کنند.

? – تمرينات مقاومتي سبک
شما مي‌توانيد با ترکيب تمرينات کارديوي ايستاده و حمل يک دمبل بصورت تمريني ابتدايي، کالري زيادي بسوزانيد. آليسون ديويس مک‌لين، مربي برجسته‌ي تمرينات ورزشي مي‌گويد: با حرکت دادن همزمان بالاتنه و پايين تنه و افزودن يک وزنه، واقعا ضربان قلبتان بالا مي‌رود و بدون صرف زماني زياد براي انجام تمرينات، چربي سوزي و کالري سوزي چشم‌گيري پيدا خواهيد کرد.

? – تمرينات اينتروال
ممکن است اين تئوري را شنيده باشيد که اگر سطح شدت تمريناتتان يکنواخت باقي بماند، بدنتان بلافاصله پس از تمرين وارد روند نگهداري از ذخاير چربي مي‌شود.
شما مي‌توانيد با انجام تمرينات اينتروال، جلوي اين حالت را بگيريد و هر چند دقيقه، سطح شدت تمرينتان را تغيير دهيد. با اين کار، مدتها پس از به پايان رسيدن تمرين، کالري سوزي‌تان ادامه خواهد داشت!
اگر هميشه پياده روي مي‌کنيد، هر چند دقيقه در آن بين، کمي بدويد. اگر معمولا با سرعت يکنواختي مي‌دويد، هر چند دقيقه در آن بين، سرعتتان را کاهش دهيد يا اينکه بلند بلند قدم برداريد. اگر ايروبيک کار هستيد، تمرين خود را با پرشهاي پلي‌متريک و حرکات کندتر عضلاني، متنوع کنيد.
بسيار خب، پس حالا آموختيد که چگونه خواهيد توانست در زماني کوتاه‌تر، بيشتر کالري و در نتيجه چربي بسوزانيد. اين تکنيک‌ها را به کار بگيريد و تأثيرات شگفت انگيزش در روتين‌هاي ورزشي‌تان را با ما در ميان بگذاريد.
منيع :مجله تناسب اندام