۲۰ نکته مهم Spotify


    موزيک‌هاي شخصي در اسپاتيفاي:

 

شما مي‌توانيد موزيک‌هاي مورد علاقه خود را وارد سيستم Spotify کنيد و حتي آن‌ها را به ليست پخش خود اضافه نماييد. در تنظيمات Spotify در قسمت «اضافه کردن منبع» مي‌توانيد اين کار را انجام دهيد.

 

spotify1

 

    دنبال کردن دوستان:

 

شما با خريد اکانت اسپاتيفاي مي‌توانيد موزيک‌هاي مورد علاقه دوستان خود و حتي موزيک‌هايي که دوستانتان در حال گوش کردن هستند را ببينيد.

 

در پنجره سمت چپ، انتخاب گزينه  «دنبال کردن» در نزديکي بالا، سپس گزينه «يافتن دوستان و بعد دنبال کردن دوستان»

 

spotify2

 

    خصوصي گوش دهيد:

 

شايد تمايل نداشته باشيد که دوستان شما ببينند شما در حال گوش کردن چه آهنگي هستيد. حال بر روي نام خود کليک کرده و گزينه «قسمت خصوصي» را انتخاب نماييد. اين انتخاب تا زماني که برنامه را نبنديد فعال مي‌ماند.

 

spotify3

 

    ليست پخشي کامل داشته باشيد:

 

براي ساخت ليست پخش با همکاري دوستان شما مي‌توانيد پس از ايجاد يک ليست پخش، بر روي آن راست کليک کرده و گزينه «همکاري ليست پخش» را انتخاب کنيد، سپس يک لينک به دوستان خود ارسال مي‌کنيد و آن‌ها قادر خواهند بود به اين ليست، آهنگ‌هاي خود را اضافه کنند.

 

spotify4

 

    جستجوي حرفه‌اي:

 

براي گوش دادن به آهنگ اگر شما از اکانت پريميوم Spotify استفاده کنيد مي‌توانيد آهنگ‌هاي خود را در Android ، iOS  يا ويندوز دستگاه تلفن خود اجرا کنيد.

 

spotify5

 

    انتقال به موبايل:

 

مسلما شما نمي‌خواهيد براي گوش دادن به آهنگ لپ تاپ خود را به ماشين ببريد، اگر شما از اکانت پريميوم Spotify استفاده کنيد مي‌توانيد آهنگ‌هاي خود را در Android، iOS  يا ويندوز دستگاه تلفن خود اجرا کنيد.

 

spotify6

 

    مشاهده متن آهنگ:

 

شما مي‌توانيد در نسخه ويندوز اسپاتيفاي در بخش برنامه‌ياب، برنامه TuneWiki را انتخاب کنيد که به شما اين امکان را مي‌دهد تا متن شعر را همزمان با آهنگ ببينيد.

 

spotify7

 

    ثبت علايق:

 

Spotify به شما اطلاعات آماري در مورد هنرمندان مورد علاقه‌تان را مي‌دهد. اگر شما در Spotify ثبت نام کنيد مي‌توانيد گزينه «Scrobble به Last.fm» را از جعبه زير تنظيمات انتخاب کرده و جزئيات خود را وارد کنيد و از آن پس اين برنامه تمامي آهنگ‌هايي که شما گوش مي‌کنيد را پيگيري و ثبت مي‌کند و به صورت جداول آماري ذخيره مي‌کند.

 

spotify8

 

    لينک به بخشي از آهنگ:

 

شما مي‌توانيد بخشي از آهنگ مورد علاقه را جدا کنيد و آن را از طريق لينک به دوستان خود بفرستيد.

 

spotify9

 

    ميانبر صدا:

 

براي تغيير صدا، کليد Ctrl در ويندوز (Cmd در Mac OSX) را نگه داريد و همزمان کليد بالا يا پايين صفحه کليد خود را فشار دهيد. براي بي‌صدا کردن پخش، کليدهاي Shift+Ctrl+کليد جهتي پايين را فشار دهيد.

 

spotify10

 

    راديو:

 

گزينه راديو را انتخاب کنيد و بعد دکمه ايجاد يک ايستگاه جديد را انتخاب کنيد و بعد از آن اسپاتيفاي آهنگ‌هاي مشابه هنرمند انتخاب شده را از کتابخانه خود بر اساس انتخاب شما اجرا مي‌کند.

 

spotify11

 

    گوش کردن کامل:

 

تعداد زيادي از آلبوم‌ها طوري طراحي شده‌اند که بايد به صورت ميکس و يکنواخت شنيده شوند بنابراين در ارتقاء اخير Spotify قابليت از بين بردن فاصله بين شيارهاي زماني را در حالتي که شما در حال گوش دادن به آهنگ هستيد ايجاد کرده است. اين قابليت به صورت پيش‌فرض فعال است. براي چک کردن اين مورد مي‌توانيد در منوي تنظيمات Spotify  تيک گزينه «فاقد خلل پخش» را مشاهده کنيد.

 

spotify12

 

    گوش دادن آنلاين:

 

شما مي‌توانيد از وب‌سايت اسپاتيفاي هم بدون نياز به نصب برنامه در گوشي يا کامپيوتر به راحتي استفاده کنيد.

 

spotify13

 

    اسپاتيفاي در فايرفاکس:

 

پلاگين جستجوي اسپاتيفاي به کاربر اين امکان را مي‌دهد تا مستقيماً از مرورگر خود موسيقي مورد نظرش را جستجو کند، بدين منظور پس از دانلود پلاگين به راحتي با کليک راست مي‌توانيد جستجو در Spotify  را انتخاب و آغاز کنيد.

 

spotify14

 

    ليست پخش سريع:

 

براي مثال شما آهنگ مورد نظرتان را در Spotify يافته‌ايد و مي‌توانيد با نگه داشتن Ctrl و سپس کليک بر روي آهنگ‌هاي مورد نظرتان آن‌ها را انتخاب کرده و سپس مي‌توانيد آن‌ها را با گزينه «Save to new playlist» به ليست مورد نظر خود اضافه کنيد.

 

spotify15

 

    اسپاتيفاي فقط موزيک نيست:

 

در اسپاتيفاي بخش کمدي هم موجود هست که شما در آن مي‌توانيد به دنبال کمدي يا کمدين محبوب خود باشيد و جوک‌هاي خود را با دوستانتان به اشتراک بگذاريد.

 

spotify16

 

    ميزبان گروه:

 

اگر مي‌خواهيد کمي بيشتر تجربيات گوش دادن موسيقي داشته باشيد و از افراد واقعي در اين مورد نظرخواهي کنيد، Spotify  برنامه Soundrop يک ابزار فوق‌العاده براي شما خواهد بود.

 

spotify18

 

    يادگيري زبان:

 

اگر به دنبال يادگيري زبان هستيد اسپاتيفاي ?? درس در زبان‌هاي متفاوت مانند کره‌اي و سوماليايي را دارا مي‌باشد.

 

spotify19

 

    کنسرت هنرمند مورد علاقه:

 

اسپاتيفاي به کمک Songkick به شما اين امکان را مي‌دهد که از تاريخ و زمان اجراي کنسرت و شوهاي خواننده محبوب خود با خبر شويد.

 

 

    دوستان جديد:

 

مي‌توانيد هدفون خود را از طريق Tastebuds.fm Spotify به اشتراک بگذاريد و دوستاني که علايق مشابه با شما دارند را بيابيد.

 

spotify20

 

لطفا با دادن امتياز +? ( g+ ) در کنار صفحه يا در داخل برنامه از گيفت‌گيفت حمايت کنيد (دقت کنيد هر کاربر فقط يک بار مي‌بايست امتياز دهد و با افزايش عدد پلاس ديگر نيازي به فشردن مجدد دکمه گوگل پلاس نمي‌باشد، در صورت تکرار امتياز وي براي گيفت‌گيفت سودمند نخواهد بود، از شما که حمايت مي‌کنيد سپاسگزاريم)