کمبود پروتئین در بدن چه نشانه هایی دارد

نشانه های کمبود پروتئین در بدن چیست
کمبود پروتئین ، در بدن باعث بروز انواع مختلف بیماری ها و نقص عملکرد صحیح بدن می شود.همه گروه های پروتئین در عملکرد صحیح بدن تاثیر مستقیم دارند.
در این نوشتار با برخی از علایم کمبود ویتامین آشنا می شوید.
کمبود پروتئین
ضعف سیستم ایمنی بدن:
پروتئین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند. در صورتی که سیستم ایمنی بدن ضعیف شود،بدن در برابر بیماری ها آسیب پذیر می شود و بسیاری از علایم ضعف سیستم ایمنی بدن مانند انواع زخم ها و بثورات جلدی،ضعف و… بروز می کند.
ورم چشم:
کاهش میزان پروتئین پلاسمای خون باعث ایجاد حالتی به نام اودما می شود.این حالت کاهش پروتئین توسط ریه ای ایجاد می شود که به آن به قدر کافی آهن نمی رسد.
گونه های پف کرده:
گونه های پف کرده ناشی از غدد بزاقی متورم می تواند باشد و عدم تعادل بین پروتئین و کربوهیدرات را به خوبی نشان میدهد.
دست های متورم:
پایه و اساس ماهیچه ها از پروتئین ها می باشد.هنگامی که بدن با کمبود پروتئین روبرو می شود با تجزیه بافت ماهیچه پروتئین مورد نیاز خود را تامین می کند.این عملکرد باعث تحلیل رفتن ماهیچه ها و متورم شدن دست می شود.
موهای نازک:
نازکی مو می تواند به دلیل کمبود پروتئین در افراد باشد.در صورتی که بدن با کمبود پروتئین روبرو شود شروع به حفظ منابع موجود می کند و از رسیدن پروتئین به بخش هایی از بدن مانند مو و ناخن جلوگیری می کند. تغییر حالت ناخن ها و نازکی یکی از مهم ترین نشانه کمبود ویتامین می باشد.
خشکی پوست
پوست بدن انسان از طریق پروتئین ساخته می شود. وظیفه ترمیم پوست بدن بر عهده پروتئین می باشد. در بدن اگر پروتئین به اندازه کافی وجود نداشته باشد ترمیم پوست به درستی صورت نمی گیرد و پوست حالت لایه لایه و خشن به خود می گیرد.
احساس سستی
احساس خستگی مفرط و سطح انرژی پایین علائم دیگر کاهش پروتئین است. وعده‌های غذایی غنی از پروتئین شامل سطوحی از آمینواسیدی به نام تیروسین هستند که انتقال‌دهنده‌های عصبی را که فعالیت، هوشیاری و انرژی را تقویت می‌کنند، ارتقا می‌دهند.