کایروس نخستین ساعت هوشمند مکانیکی جهان

ساعت هوشمند مکانيکي کايروس محصولي جالب توجه و جذاب براي ايجاد تعادل بين عملکرد هوشمند و حساسيت هاي ساعت هاي آنالوگ است. به جاي آن که نمايشگر شبيه ساعتي آنالوگ به نظر برسد و يا قابليت هاي هوشمند در پس ظاهري آنالوگ و سنتي پنهان شوند، کايروس به نمايشگر OLED شفاف روي صفحه مدرج ساعت مجهز شده است. بر همين اساس، بهترين هاي هر دو جهان آنالوگ و ديجيتال در اختيار کاربر قرار مي گيرد.
به گزارش "گروه علم و فناوري" عصرايران، کايروس از طريق بلوتوث با موبايل هوشمند کاربر ارتباط برقرار مي کند و به حسگرهاي لمس، شتاب سنج، تشخيص ژست و ژيروسکوپ مجهز شده است. اين ساعت هوشمند امکان رديابي تناسب اندام، دريافت اعلان ها و ... را به همراه اطلاع از زمان دقيق با نگاهي به يک ساعت مچي کلاسيک فراهم مي کند.
فعاليت هاي هوشمند اين ساعت توسط پردازنده آرم کورتکس ام4 پردازش مي شوند و باتري 180 ميلي آمپر ساعتي طول عمر 5 تا 7 روز را ارائه مي کند. از آنجايي که نمايش زمان نيازمند نيروي اين باتري نيست از طول عمر بهتري نسبت به ساعت هاي هوشمند ديگر برخوردار است. کايروس با سيستم عامل هاي اندرويد، iOS و ويندوز فون سازگار است.

ابعاد قاب ساعت هوشمند کايروس برابر با 46 ميليمتر در 16.5 ميليمتر بوده و به بند قابل تعويض 22 ميليمتري مجهز شده است. شيشه اين ساعت از جنس ياقوت است و تا عمق 30 متر در برابر آب مقاومت مي کند. کايروس در دو مدل MSW 115 و SSW 158 عرضه مي شود که در مدل نخست به موتور ساعت ژاپني ميوتا و در مدل دوم به موتور ساعت سوئيسي سوپرود مجهز شده است.