قبل از کاشت ناخن، این مطلب را بخوانید

يک متخصص پوست و مو با بيان اينکه تغيير رنگ و ورود عفونت‌هاي قارچي و ميکروبي از شايعترين عوارض کاشت ناخن است، اظهار داشت: کوتيکول به عنوان محافظ در قسمت بالايي ناخن قرار دارد که در صورت آسيب ديدن از طريق مانيکور و کاشت ناخن منجر به ورود باکتري و در پي آن عفونت‌هاي قارچي و ميکروبي مي‌شود.
دکتر محمد گلشني در گفت وگو با ايسنا، کاشت ناخن را يکي از شيوه‌هاي رايج زيبايي در بين خانم‌ها دانست و اظهار داشت: ناخن يکي از قسمت‌هاي مهم انگشتان است که در زيبايي آن بسيار تاثيرگذار است به همين دليل خانم‌ها سعي مي‌کنند با انجام دادن تغييراتي از لحاظ فرم و رنگ بر روي ناخن آن را زيبا جلوه دهند که استفاده از ناخن‌هاي مصنوعي يکي از روش‌هاي متداول زيباسازي آن است.
اين متخصص پوست و مو با اشاره به اينکه شکنندگي و تغيير حالت دادن ناخن‌هاي اصلي از جمله عوامل ترغيب کننده براي کاشت ناخن است، افزود: ناخن‌هاي مصنوعي از جنس فايبرگلاس که به راحتي قابل دسترس است و حتي خانم‌ها مي توانند بدون مراجعه به آرايشگاه از آن استفاده کنند و پلي استيل که در واقع از شايع‌ترين شيوه‌هاي کاشت ناخن است و روش ژل ناخن مصنوعي يکي ديگر از انواع کاشت‌ها است.
وي در ادامه با بيان اينکه کاشت ناخن و انجام اصلاحات بر روي آن موجب ايجاد خطوط ريزطولي شکل خواهد شد، گفت: استفاده آرايشگران از چسب‌هاي شيميايي براي چسباندن ناخن منجر به تغيير رنگ، اگزماي پوستي و عفونت‌هاي قارچي مي شود که استفاده از اين چسب‌ها براي خود آرايشگران هم بسيار مضر است.
دکتر گلشني در ادامه با اشاره به اينکه گرفتن گوشه‌هاي ناخن و دستکاري بيش از اندازه آن منجر به ورود باکتري و قارچ به ناخن مي‌شود، گفت: کوتيکول به عنوان محافظ در قسمت بالايي ناخن قرار دارد که در صورت آسيب ديدن از طريق مانيکور و کاشت منجر به ورود باکتري و در پي آن عفونت هاي قارچي و ميکروبي مي‌شود و بايد مانع ضربه زدن به محافظ ناخن شد.
اين متخصص پوست در پايان افراد را به رعايت بهداشت ناخن و مراقبت از آن توصيه کرد و اظهار داشت: افراد در صورت مشاهده هرگونه تغييرات در ناخن مي توانند با مراجعه به دکتر پوست و انجام دادن نمونه برداري بر روي ناخن به علت بيماري پي ببرند و نسبت به درمان آن اقدام کنند.