با پرخورها ازدواج نکنید!

به طور طبيعي بين الگوي زندگي افراد مجرد و متاهل تفاوت‌هايي وجود دارد و كمتر فردي را مي‌توان پيدا كرد كه پس از ازدواج، همان رفتارهاي دوران مجردي را داشته باشد اما گاهي برخي از رفتارهاي ناسالم نيز باعث سرايت به همسرتان در آينده مي شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دانشمندان با انجام آزمايشاتي روي هزاران زوج در يافتند آن دسته از افرادي که همسرانشان قبل از ازدواج داراي اضافه وزن بوده است طرف مقابلشان نيز با افزايش وزن ناگهاني بعد از ازدواج روبرو شده است که اين مسئله باعث ايجاد آسيب هاي زيادي به سلامتي مي شود.

بررسي ها نشان مي دهند، وضعيت تناسب اندام ديگران و اطرافيانتان بر شما تاثير مي گذارد و اگر با پرخورها به رستوران برويد احتمال بيشتري دارد که غذاهاي ناسالم منو رستوران ها را سفارش دهيد و محققان در جديدترين تحقيقات خود دريافتند وزن زن و شوهر ها بر روي يکديگر اثر مي گذارد و به سمت چاقي و افزايش وزن ميل مي کند.

اگر يکي از زوج ها چاق باشد و اهميتي به تناسب اندام خود ندهد احتمال آنکه همسرش نيز چاق شود 37 درصد بيشتر است.

راهكار دائم و مطمئن براي رها‌شدن از شكم‌هاي بزرگ پس از ازدواج، تغيير رفتار تغذيه‌اي و تغيير سبك زندگي است، به گونه‌اي كه تلاش كنيد تا مي‌توانيم ورزش كنيد، از غذاهاي آماده، چرب، شيرين و حجيم كمتر استفاده كنيد و از همه مهم‌تر اين‌كه دانش تغذيه‌اي‌تان را درباره تاثير مواد غذايي مختلف بر سلامت بدن، بالاتر ببريد.