انواع حساسیت پاییزی

حساسیت پاییزی: آلرژی های گرده افشانی پاییزه
گرده افشانی پاییزه یکی از مهمترین عوامل بروز تب یونجه در اواخر تابستان و اوایل پاییز است. بسته به منطقه آمریکای شمالی از این نوع علف هرزها می توان به انواع ابروسیا، درمنه، تاج خروس، تاج خروس (خار روسیه) ویا هر نوع گیاه هرز زمخت یا تیغ دار اشاره نمود. کنترل میزان گرده افشانی محلی می تواند به تعیین زمان گرده افشانی ونوع گیاه گرده افشان کمک کند و از این طریق میتوان اقدامات پیشگیرانه و و کاهش زمان در معرض قرار گیری گرده افشانی را به انجام رساند و آلرژی را به نوعی کنترل نمود.

حساسیت پاییزی:آلرژی های ابروسیایی
آلرژی آبروسیا، آلرژی بسیار شایعی است که توسط گیاه آبروسیا از خانواده گل آفتابگردان آزاد می‌شود..برای درامان ماندن از عوارض تجویز آنتی هیستامین‌ها برای تسکین موقت آبریزش و عطسه‌های مکرر و همچنین اسپری‌های بینی و ضداحتقان بهتر است درمان‌های طبیعی را برای حساسیت‌های فصلی در نظر بگیرید
در بسیاری از مناطق ایالات متحده، نوعی ابروسیا شایعترین علت آلرژی گرده افشانی پاییزی است. گرده این نوع ابروسیا از طریق هوا پخش می شود و بسیار کوچک است ،طوری که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود. .گرده افشانی در ساعات اولیه صبح ،در روزهای وزش باد و یا مدت کوتاهی پس از بارش شدید باران زمان خشک شدن گیاه به بالاترین سطح خود می رسد، این نوع ابروسیا فقط در نقاط خاصی رشد می کنند، منجمله در نواحی در امتداد دو طرف از جاده ها و در زمینهای خالی. این علف هرز اصولا نواحی نیمه غربی و در امتداد ساحل شرق ایالات متحده آمریکا شایع است، اما می تواند در بسیاری از دیگر نقاط جهان، از جمله اروپا و هاوایی یافت هم شود.

حساسیت پاییزی:آلرژی های مدرسه ای
کودکان بیشتر وقت خود را در مدرسه می گذرانند چه در کلاس درس و خارج از کلاس، بخصوص در فصل پاییز که دمای هوا هنوز هم در سطح متعادلی است. این زمان فرصت خوبی برای بروز آلرژی کودکان یا آسم در مدرسه خواهد بود ، که برای هر کودک یک طرح برای مقابله با آن علائم توصیه می شود. برای اجرای این برنامه باید معلم، مدیر یا پرستار مدرسه (در صورت وجود)، باید نیازهای آلرژیک یا داروهای آسم ، محدودیت های رژیم غذایی، و در صورت نیاز داروهای اورژانسی (مانند اپی نفرین تزریقی)منوط به حساسیت غذایی یا آلرژی سم را مشخص کنند. حتی اگر علائم فرزند شما دارای علانم خفیفی از این آلرژی هست، طرح های پیشگیرانه طرح های ایده آلی هستند.